سخنی با مادران+عکس|دکتر الهام حبیبی

سخنی با مادران
سخنی با مادران

مادری مقدس ترین سفری است که در زندگی طی خواهید کرد.

مادری یعنی آموزش دادن اینکه به کودک تان بتوانید عشق،همدلی،نوع دوستی ،خود کنترلی ،تاب آوری،عزت نفس، اعتماد به نفس و خیلی چیزهای دیگر را یاد بدهید.

مادر بودن یعنی مربی بودن، تشویق کننده بودن، طرفدار فرزند بودن،پشتیبان بودن،حامی بودن.

تعریف دقیق و مشخصی از مادر بودن وجود ندارد؛ مادر بودن ترکیبی از تجربیات، احساسات، امیدها و رویاهای فرزندان است.

مهم این است که شما در این مسیر مسئولیت خودتان را بشناسید و بدانید که یک مادر چه مسئولیتی دارد.

آنچه که بیشتر توجه مادرها را به خود جلب میکند، رشد جسمی و مراقبت از جسم کودکان است. اما مادر کسی است که کودک را پرورش میدهد.

مادر کسی است که از عمیق ترین جاهای قلب مراقبت میکند.

یادتان باشد که هرکسی میتواند کودک را تغذیه کند، لباس بپوشاند، بخواباند و مراقبت کند؛ اما مادر چیزی بیشتر از اینهاست؛ مادر همزمان یک مشوق، مربی و هوادار است.

یک مادر به درد، ترس، رویاها، موفقیت ها و شکست فرزندش اهمیت میدهد.

برای مادر بودن دانش، خرد، نیرو، عشق، صبر و حوصله نیاز است تا اینکه یک بانو بتواند یک مادری باشد که به او مادر کافی میگویند.

مادر کافی ابتدا به خود توجه دارد، خودش را میبیند، نیازهای خودش را میشناسد؛ درواقع خود آگاهی و عزت نفس بالایی دارد که با این زیرساخت ها میتواند یک مادر کافی باشد.

مادر کافی اول خودش را آماده میکند برای اینکه بتواند مراقبت های جسم، روح و روان کودکش را به خوبی انجام دهد و کودکش را برای سعادت مندی و آینده اش آماده کند.

مادر عزیز
یقینا” شما انسان سعادتمندی هستید که خداوند موهبت مادر بودن را به شما هدیه کرده است.

این هدیه الهی برشما مبارک. مادر شدن موقعیت جدیدی در زندگی یک زن می باشد که با احساسات مختلف و فراز و فرودهای بسیاری همراه است. با به دنیا آمدن کودک، نقش مادری شما آغاز می شود. سفری سرشار از لحظات ناب همراه با همسفری کوچک و نیازمند به شما.این هدیه الهی علاوه بر مراقبت از جسم، به مراقبت از روح و
روان یا به عبارتی به پرورش مناسب نیز احتیاج دارد تا بتواند به مرور به همه پتانسیلهای خدادادی­ش دست یابد. آیا شما همه راهها و روشهای پرورش او را می دانید؟ آیا تکامل همه جانبه کودک را به خوبی می شناسید؟ آیا برای این همسفری آموزشهای لازم را دیده اید؟ چه ندانسته هایی در ذهن شما وجود دارد؟ پاسخهای درست در مورد ارتقاء تکامل همه جانبه کودک خود را از کجا جستجو می کنید؟

تربیت کودکان
تربیت کودکان

آگاه باشید که بزرگ کردن کودک یک مهارت است و این مهارت هماند سایر مهارتها نیاز به آموختن دارد. خوب است بدانید سازمان جهانی بهداشت اعلام نموده که آموزش به والدین نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. پس در کنار همه هزینه های کودک خود بیایید برای آینده او با یادگیری هرچه بیشتر سرمایه گذاری کنید.

برای مشاهده محتوای ویدیویی مرتبط با این پست در اینستگرام کلیک کنید.

برای مشاهده محتوای ویدیویی مرتبط با این پست در آپارات کلیک کنید.

مطالب مرتبط:

مادران خانه دار،شاغلین توانمند و پرمسئولیت+عکس|دکتر الهام حبیبی

تلفن تماس جهت مشاوره و ارتباط با دکتر الهام حبیبی: 22124235-021 و 09902155649